Vyšetrenie optometristom – Síť očních klinik Lexum
Vyšetrenie optometristom

Kto je optometrista?

Optometrista je príslušne vzdelaný odborník zaoberajúci sa stanovením okuliarovej korekcie (dioptrií), prizmatickej korekcie v prípade škúlenia a aplikácií kontaktných šošoviek. Deti smú merať od 15 rokov. Úzko spolupracuje s očným lekárom aj očným optikom.

Prečo optometrista?

Nespornou výhodou je čas, ktorý vám môže optometrista venovať. Je schopný vám poradiť pri výbere optimálnej korekčnej pomôcky a odporučiť vhodný typ skiel s ohľadom na vašu profesiu, záujmy alebo životný štýl. Predovšetkým pri výbere multifokálnych okuliarov alebo v prípade rôznych očných vád a problematických prejavov je toto kľúčovým predpokladom na komfortné nosenie okuliarov.

Druhy vyšetrení


  • Vyšetrenie dioptrií - objektívne meranie zraku pomocou autorefraktometra, subjektívne stanovenie výslednej korekcie pomocou skúšobnej obruby, sklíčok a testov na optotype. Diagnostikovanie osi cylindra pomocou Jacksonovho skríženého cylindra, binokulárne dokorigovanie.
  • Vyšetrenie dioptrií + prizmat - objektívne a subjektívne vyšetrenie zraku rovnako ako v prípade vyšetrenia dioptrií, vyšetrenie binokulárneho videnia, stanovenie prizmatickej korekcie v prípade strabizmu (škúlenia).

Cenník vyšetrenia


Vyšetrenie dioptrií

Cena

V prípade realizácie zákazky v sieti našich očných optík je toto vyšetrenie zadarmo. 20,00 €

Kde toto vyšetrenie môžete podstúpiť?


Očná optika Lexum

Jilemnického 532/2

911 01 Trenčín

+421 907 555 445

optika.trencin@lexum.sk  

Ako sa môžete na vyšetrenie optometristom objednať?


Objednať sa môžete telefonicky alebo e-mailom na kontaktoch uvedených vyššie.

Čo so sebou na vyšetrenie priniesť?


  • výpis z karty lekára
  • okuliare či kontaktné šošovky (ak už nosíte)