Riešenie dioptrií v strednom veku (metoda PRELEX) – Síť očních klinik Lexum
Riešenie dioptrií v strednom veku (metoda PRELEX)

Nosíte okuliare na čítanie? Možno aj pre vás máme riešenie. Moderné prémiové vnútroočné šošovky dokážu zlepšiť videnie na všetky vzdialenosti.
Máte viac ako 40 rokov a začínate vidieť horšie do blízka? Je to normálny fyziologický jav, ktorému sa hovorí presbyopia (vetchozrakosť alebo starecká slabozrakosť). Pokiaľ vám však vadí neustále si nasadzovať a skladať okuliare na čítanie, môžeme vám pomôcť sa ich zbaviť vďaka refrakčnej výmene vnútroočných šošoviek. Dokážeme si poradiť aj s okuliarmi do diaľky.

Chcem sa objednať

Riešenie dioptrií v strednom veku na očných klinikách LEXUM

S vetchozrakosťou (presbyopiou) si dokážeme poradiť implantáciou umelých vnútroočných šošoviek. Prémiové vnútroočné šošovky zlepšia videnie do blízka, na strednú vzdialenosť aj do diaľky. Na očných klinikách Lexum pracujeme iba s modernými prémiovými vnútroočnými šošovkami popredných svetových výrobcov (Carl Zeiss, Alcon). Tieto vnútroočné šošovky sú vyrobené z prvotriednych materiálov. Dokážu skorigovať niekoľko očných chýb: krátkozrakosť, ďalekozrakosť alebo presbyopiu. Chránia váš zrak taktiež pred škodlivým slnečným žiarením, pretože obsahujú UV filtre a niektoré tiež filtre modrého svetla. Na našich klinikách vykonávame implantáciu asférických, torických aj najmodernejších multifokálnych vnútroočných šošoviek. Výber vnútroočnej šošovky záleží na vašich preferenciách videnia. A to po dôkladnom vyšetrení a konzultácii s lekárom na našej očnej klinike.
Refrakčná výmena (implantácia) vnútroočných šošoviek je vhodná najmä pre klientov po 40. roku života.

Prečo si zvoliť pre implantáciu vnútroočných šošoviek očnú kliniku LEXUM?

  • Máme už 30 rokov skúseností.
  • Vykonali sme viac než 650 000 úspešných zákrokov.
  • Máme stabilný tím špičkových lekárov a špecialistov.
  • Trvale poskytujeme nadštandardnú starostlivosť a osobný prístup.
  • Disponujeme najnovším technologickým zázemím.
  • Pracujeme iba s prémiovými vnútroočnými šošovkami popredných svetových výrobcov.

Čo je presbyopia (vetchozrakosť)?

S pribúdajúcim vekom dochádza k zmenám v štruktúre očnej šošovky. Naša šošovka postupne stráca pružnosť a schopnosť prirodzeného zaostrovania (akomodácie). Tento jav sa nazýva vetchozrakosť alebo presbyopia. Prejavuje sa najčastejšie neschopnosťou zaostriť na bežnú čítaciu vzdialenosť. Zvyčajne najprv stačí text pri čítaní oddialiť a držať ho vo vzdialenosti dĺžky paže (hovoríme o tzv. syndróme krátkych rúk). S narastajúcim vekom sa ťažkosti stupňujú a pridávajú sa aj problémy s videním na počítač či na dlhšie vzdialenosti, typicky pri šoférovaní. Presbyopia nie je choroba. Je to prirodzená súčasť starnutia.


Riešenie presbyopie (vetchozrakosti)

Presbyopie sa môžete zbaviť pomocou implantácie umelých vnútroočných šošoviek. Či ste vhodný pacient na implantáciu vnútroočných šošoviek určí náš lekár na základe dôkladného vyšetrenia.

Refrakčná výmena (implantácia) vnútroočných šošoviek

Implantácia vnútroočných šošoviek je rýchly a bezbolestný zákrok, ktorý dokáže efektívne vyriešiť nielen vetchozrakosť. Lekár vám pri tomto zákroku nahradí pôvodnú šošovku za umelú vnútroočnú šošovku.


V deň zákroku

Na klinike strávite zhruba 3 hodiny. Samotný zákrok je rýchly, trvá asi 15 minút.
Je bezbolestný, pretože prebieha po znecitlivení oka kvapkami. Pacient počas zákroku pohodlne leží.
Po zákroku budete mať oko do druhého dňa zalepené krycou náplasťou a doma si budete kvapkať doporučené kvapky.
Odporúčame, aby ste si priniesli tmavé okuliare, pretože oči sú bezprostredne po operácii citlivé na svetlo.
Taktiež odporúčame zaistiť si doprovod na spiatočnú cestu. Nebudete môcť šoférovať.
Budete sa cítiť unavene, preto je dobré si ísť domov ľahnúť a trochu si pospať.

Zákroku predchádza precízne vstupné vyšetrenie, ktoré trvá približne 3 hodiny. Vykonávame ho pomocou najmodernejších prístrojov a série komplexných testov. Výsledky vyšetrenia skonzultujete s lekárom, ktorý Vám odporučí najvhodnejšie riešenie pre Vaše oči a Váš životný štýl.

Týždeň pred vstupným vyšetrením a zákrokom nepoužívajte mäkké kontaktné šošovky.


Aké sú obmedzenia po zákroku?

Po zákroku si budete kvapkať očné kvapky s obsahom antibiotík. Do práce sa budete môcť vrátiť spravidla o 1-2 dni podľa vašej profesie.  Na kontrolu prídete druhý deň po zákroku a tam sa tiež môžete poradiť s lekárom o vhodnosti návratu do práce, športovania atď. Bazén, saunu a ďalšie prípadné infekčné prostredia budete musieť zhruba na mesiac oželieť.

Z dôvodu možného zanesenia infekcie tiež neodporúčame pretierať si oči. K športu sa budete môcť vrátiť zhruba o týždeň až mesiac, podľa druhu športu.

Mám záujem o vyšetrenie

Pokiaľ máte záujem o vyšetrenie na našej klinike, radi vás objednáme.


Skúsenosti pacientov

„Som šťastná, že som osud môjho najdôležitejšieho zmyslu zverila práve do vašich rúk“ Krásne poďakovanie nám do správy na Facebooku poslala […]

Zobrazit více

Dagmar Balalová

Dagmar Balalová

pacientka po operácii PRELEX

„Cítil som sa na vašej klinike fakt skvelo a klinika má vysokú úroveň.“ Na vyšetrenie k nám prišiel pán Martin Minárik spolu […]

Zobrazit více

Jana Škodová a Mária Mihalíková

Jana Škodová a Mária Mihalíková

sesternice po operácii PRELEX

„Som velmi spokojná!“ Ihneď po operácií druhého oka odovzdala pani Jarmila Vozáriková pánovi primárovi Sokolíkovi a jeho tímu úžasné poďakovanie. Podstúpila […]

Zobrazit více

Jarmila Vozáriková

Jarmila Vozáriková

po operácii PRELEX

Kliniky pre vašu liečbu