AKCIA: Vyšetrenie zadarmo pre osoby nad 65 rokov – Síť očních klinik Lexum
AKCIA: Vyšetrenie zadarmo pre osoby nad 65 rokov
Prevencia zraku by sa nemala podceňovať, zvlášť u seniorov!

20. listopadu 2023

V oblasti očného lekárstva sú najohrozenejšou skupinou seniori. Preto sú u osôb nad 65 rokov dôležité pravidelné prehliadky zraku, a to aj vtedy, keď žiadny problém pacient nepociťuje. V tomto veku sa môžu objavovať rôzne vážne očné ochorenia, ktoré nie je možné odkladať a je dôležitá ich včasná diagnostika a začatie liečby.

Na očnej klinike Lexum sme preto pripravili špeciálnu akciu pre osoby staršie ako 65 rokov: objednajte sa na preventívne vyšetrenie sivého zákalu do 22. 12. 2023 a získate naviac zadarmo OCT vyšetrenie v hodnote 30 EUR.

Ponuka platí pre všetkých, ktorí túto akciu v minulosti ešte nevyužili a ktorí ešte nepodstúpili operáciu sivého zákalu.

Operácia sivého zákalu na očnej klinike Lexum

  • Plne hradená všetkými zdravotnými poisťovňami.
  • Bez čakania – operacie garantované do maximálne dvoch mesiacov od vyšetrenia.

Operácia sivého zákalu je úplne bezpečný a rýchly chirurgický zákrok, ktorého nie je potrebné sa obávať. Operácia je ambulantná (po operácii pacient odchádza domov), úplne bezbolestná a trvá asi 15 minút.
 

Vážne očné ochorenia ohrozujúce seniorov 

Vekom podmienená makulárna degenerácia (VPDM)
Patrí k najzávažnejším ochoreniam sietnice a je najčastejšou príčinou ťažkej straty zraku až slepoty u starších ľudí. Pri makulárnej degenerácií dochádza k postihnutiu tzv. žltej škvrny (centrálna časť očnej sietnice).

Zelený zákal (odborne glaukóm)
Patrí k častým očným ochoreniam, ktoré je však veľmi závažné a býva nazývané i „tichý zlodej zraku“. Dôvodom je, že pri zelenom zákale dochádza k postupnej degenerácii a odumieraniu zrakového nervu, avšak pacient žiadne príznaky nepociťuje.

Diabetická retinopatia
Je závažné ochorenie ciev očnej sietnice dôsledkom zle liečenej cukrovky. Vysoká hladina cukru v krvi spôsobuje upchatie či poškodenie drobných ciev, ktorými je sietnica pretkaná. Dochádza tak k nedostatočnému prekrveniu či opuchu sietnice, ktoré spôsobuje zhoršené videnie až po stratu zraku.

Sivý zákal (odborne katarakta)
Vzniká najčastejšie dôsledkom starnutia ľudskej očnej šošovky a väčšinou postihuje osoby vo veku 60 až 75 rokov. Pri sivom zákale dochádza k zakaleniu ľudskej očnej šošovky, čo bráni prieniku svetelných lúčov na sietnicu, a človek to vníma, ako keby videl cez hmlu.